Šabački Dom zdravlja, povodom godinu dana borbe sa pandemijom korona virusa, na svom sajtu posebnu zahvalnost iskazuje novinarima.

– Od početka vanrednog stanja bilo nam je jasno da se suočavamo sa podmuklim protivnikom. Virus je odneo na hiljade života, nije birao, nije delio po uzrastu, polu, imovinskom stanju. Profesori, kasirke, policajci, vojnici, akademici, lekari, ratari, domaćice, političari, za ovu pošast bili su isto. Virus Korona uz sve zlo koje nam je doneo, podsetio nas je da smo svi jedno i da mu se samo zajedništvom možemo i moramo suprotstaviti i pobediti. Jednu od najvažnijih uloga u borbi protiv Korone imate i vi novinari. Od prvog dana na istoj smo strani. Vi ste bili naša spona sa građanima u trenucima kada im zbog vanrednih okolnosti nismo mogli dati potrebne informacije. Podsećali ste ih kako da zaštite sebe i svoje bližnje, gde da dođu da se testiraju, šta da čine ukoliko se osećaju loše i ukoliko strepe da su inficirani. U želji da građanima pokažete pravu sliku protiv čega se borimo, ulazili ste u rizične zone. Mnogi od vas su se i razboleli. Ipak, to vas nije ni usporilo niti pokolebalo u nastojanjima da i onoj najnepoverljivijoj osobi u našoj sredini pokažete i dokažete da je ovaj virus opasan. Kada su u našu zemlju, u naš grad i u naš okrug stigle prve vakcine, neumorno ste podsećali na značaj imunizacije i da je vakcina jedino oružje pred kojim Korona pada. Srećemo se skoro svakodnevno na punktu za masovnu imunizaciju, odlazite sa nama u udaljenija mesta u šabačkom kraju … Često pratite naše ekipe koji vakcinišu naše nepokretne i polupokretne sugrađane. Sve što ste učinili tokom epidemije, vaša odgovornost, razumevanje, pravovremeno i istinito informisanje, zavređuje zahvalnost. Zato bismo želeli da se zahvalimo redakcijama Glasa Podrinja, Podrinskih, TV Šabac, TV As, TV Kopernikus Zapad, Radio TIM Prnjavor, dopisništvima RTS, Pink, Nova S, K1, B92, Prva, dopisništvima dnevnih listova Politika, Večernje novosti, Informer. Zahvaljujemo se i svim portalima i stranicama na društvenim mrežama koji su deljenjem sadržaja doprineli da informacije dođu do još većeg broja naših sugrađana.

Foto: Printscreen/Dom zdravlja Šabac